Haber

PKK/KCK’nin Mahmur’dan çekildiği yalanı ortaya çıktı

TERÖR örgütü PKK/KCK’nin yöneticilerinden Murat Karayılan’ın “Mahmur’dan çekildik” yalanı kısa sürede ortaya çıktı. Örgütün Karachok Dağı’ndaki birkaç noktayı gösteri amaçlı boşalttığı ancak hem sivil olarak kamp içinde hem de Karachok Dağı’ndaki mağaralarda her türlü faaliyeti aktif olarak sürdürmeye devam ettiği ortaya çıktı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, PKK/KCK’nin Irak’ın kuzeyinde uzun yıllardır aktif olarak faaliyet gösterdiği Mahmur Kampı ve çevresine yönelik gerçekleştirilen başarılı operasyonlar, örgütün yeni tedbirler almasına neden oldu. Bu bağlamda örgütün sözde askeri kanat görevlisi ‘Cemal’ kod adlı Murat Karayılan, 19 Ekim 2023’te yaptığı açıklamada örgütün Mahmur Kampı’ndaki görevini tamamladığını, bu nedenle kamptan çekilme kararı aldıklarını ifade etti. kamp ve üçüncü tarafların bunda hiçbir etkisinin olmadığını söyledi. Ancak örgütün kendisini Türkiye’nin operasyonlarından korumak için böyle bir açıklama yaptığı belirlendi. Kamptaki örgüt üyelerinin varlığında herhangi bir değişiklik olmadığı, kampta sivil olarak faaliyetlerini sürdüren teröristlerin Karaçok Dağı’ndaki mağaralara sığınmaya devam ettiği belirlendi.

TÜRKİYE’YE GÖNDERİLEN KURUM ÜYELERİ TUTUKLANDI

Ayrıca örgütün kampta kalan teröristleri Türkiye’ye gönderdiği ve örgütsel faaliyetler kapsamında bu kişilerden faydalandığı belirlendi. Bunların önemli bir kısmı güvenlik güçlerince yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı. Son olarak örgütün sözde istihbarat hücreleriyle irtibatlı olduğu tespit edilen Mansur Sain ile PKK/KCK adına faaliyet gösteren Mahmur Kampı Sağlık Komitesi’nin sözcüsü olduğu belirlenen Berivan Ünver yakalandı. ve tutuklandı.

nurdagihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu