Ekonomi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de TROY karta geçti

İşgalci İsrail, 7 Ekim’den bu yana Filistin’de alçak bir soykırım yaparken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi harekete geçerek İsrail’i destekleyen tüm mali sistemden çekilme kararı aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yaptığı yazılı açıklamada, personel maaşları ve tüm ödeme sistemlerinde yerli ve milli ödeme sistemi TROY Kart’ı kullanacaklarını duyurdu.

“VISA VE MASTERCARD KARTLARINI YERLİ VE MİLLİ ŞİRKET TROY İLE DEĞİŞTİRİYORUZ”

TROY’un mevcut kartların yerini alacağını belirten Güngör, ” İşçi ve memur sendikalarının desteğiyle tüm belediye çalışanlarımızın Visa ve Mastercard özellikli kredi ve banka kartlarını yerli ve milli bir şirket olan TROY ile değiştiriyoruz.“dedi.

Filistin’de İsrail zulmünün devam ettiğini ve zulme karşı herkesin elinden geleni yapması gerektiğine işaret eden Güngör, şöyle konuştu:

“Soykırımın başladığı ilk andan itibaren sosyal tesislerimizde bu zulme destek veren tüm firmaları boykot edeceğimizi ifade ederek bu firmaların tüm mallarını kaldıracağımızı belirttik. Artık Büyükşehir Belediyesi olarak tüm personel maaşlarını ve kurumsal ödemeleri kaldırıyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY Kart’a Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip “Devletimiz ve milletimiz, Erdoğan’ın önderliğinde Filistin halkının yanındadır.”

habertorul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu