Haber

Hindistan’da Şiddetli Yağışlar Nedeniyle Okullar Tatil Oldu

YENİ DELHİ, 20 Temmuz (Xinhua) — Yerel yönetimler Perşembe günü Hindistan’ın bazı eyaletlerinde devam eden yağmurlar nedeniyle okulların ve diğer eğitim kurumlarının kapatıldığını duyurdu.

Ülkenin güneyindeki Telangana eyaleti, kuzeyindeki dağlık Himachal Pradesh eyaletinin bazı bölümleri ve güneybatısındaki Maharashtra eyaletinin bazı bölümleri son 24 saattir şiddetli yağış alıyor. Şiddetli ve çok şiddetli yağışların önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Telangana Hükümeti Eğitim Bakanı Sabitha Reddy, Twitter’da yaptığı açıklamada, eyalet hükümetinin şiddetli yağmur nedeniyle Perşembe gününden itibaren tüm eğitim kurumlarını iki günlük tatil ilan etme kararı aldığını söyledi.

Telangana eyaletinin başkenti Haydarabad’da perşembe sabahı meydana gelen sel nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluştu.

Benzer şekilde Himaşal Pradeş eyaletinin bazı kesimlerinde sürekli yağışlar nedeniyle sel ve toprak kayması riski nedeniyle 20-22 Temmuz tarihlerinde resmi bir emirle tüm okullar ve eğitim kurumları kapatıldı.

Maharashtra eyaletinde, özellikle Raigad bölgesinde, finans merkezi Mumbai’nin bazı kısımlarında ve komşu bölgelerde okullar ve diğer eğitim kurumları son birkaç gündür şiddetli yağışlar nedeniyle tatil edildi.

Raigad’da meydana gelen toprak kaymasında en az beş kişi öldü ve çok sayıda kişi onların gömülü olduğundan şüpheleniyor. Bölgede arama ve yardım çalışmaları sürüyor.

haberakoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu